T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Mikrobiyoloji Ekibi Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021

Mikrobiyoloji Ekibi


Hastanemiz Mikrobiyoloji Laboratuvarı hızlı, güvenilir ve doğru sonuç verme odaklı, hasta haklarına saygılı, bilimsel ve teknolojik gelişimleri takip ederek Dünya Sağlık Örgütü standartlarında laboratuvar hizmeti vermektedir.

Tıbbi Mikrobiyoloji Kliniğimiz 1 eğitim görevlisi, 7 mikrobiyoloji uzmanı, 1 patoloji uzmanı, 1 mikoloji yan dal uzmanı, 2 biyolog ve 17 laboratuvar teknisyeni ile görev yapmakta olup, 2017 yılı içerisinde 1.000.000’ dan fazla mikrobiyolojik test çalışılmıştır. Ayrıca Mikrobiyoloji Kliniğimiz, hastanemizin sterilizasyon ve dezenfeksiyon hizmetlerinin de sorunsuz yürümesi için iş birliği içinde görev almaktadır.

Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarımız aşağıdaki birimlerden oluşmaktadır;

- Bakteriyoloji Laboratuvarı

- Viroloji Laboratuvarı

- Seroloji Laboratuvarı

- Moleküler Laboratuvarı

- Elisa Laboratuvarı

- Tüberküloz Laboratuvarı

- İmmunfloresan Laboratuvarı

- Flowsitometri Laboratuvarı

- Mikoloji Laboratuvarı

- Parazitoloji Laboratuvarı

Laboratuvarlarımızda oldukça geniş bir yelpazede spesifik ve detaylı bir laboratuvar hizmeti verilmekte olup, flowsitometri, mikoloji ve parazitoloji laboratuvarlarımız çevre illerde kamuya bağlı hastanelerde olmayan laboratuvar ve yan dal laboratuvar hizmetleriyle 7 gün 24 saat acil hizmetleri de dahil olmak üzere Kayseri ilimizde eş zamanlı olarak bölge il ve ilçelere de hitap etmektedir.

Paylaş