T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

MR Görüntüleme Cihazları Hizmetinizde Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021

Hastanemizde Son Teknoloji ile Üretilmiş MR Görüntüleme Cihazları Hizmetinizde.

Hastanemiz Radyoloji Kliniğinde bulunan 3 tesla özelliğindeki gelişmiş MR cihazı Kayseri halkına ve bölgeden gelen hastalara ayrıcalıklı hizmet vermekte.

Hastanemiz Radyoloji Kliniğinde hizmet veren 3 adet cihaz bulunmakta olup, bir tanesi anestezili çekim imkanı sağlamakta. Hareketsiz duramayan çocuk hastalara kolay çekim imkanı sağlayan bu yöntemle net sonuç almayı başarmaktayız. Bir tanesi de 3 tesla özelliğine sahip olan cihazımızda diğer cihazlarımıza göre 10 cm daha geniş olduğundan MR çektirmekte zorluk yaşayan hastalarımız için daha geniş ve ferah bir cihaz ortamında çekim yapılması sağlanmaktadır.

Ayrıca 3 tesla özelliğine sahip gelişmiş cihazımızla, özellikle beyin ve kanser hastalıklarında hassas görüntü alma imkanı sağlanmakta. Bu cihaz ile kas iskelet sistemi hastalıklarında yağ ve su ayrımı çok iyi yapılmakla birlikte kıkırdak hasarlarını daha iyi görebilmekteyiz. Bununla birlikte kanser hastalıkları da daha erken aşamada yakalanmaktadır.

Hastalarımıza muayene oldukları polikliniklerden MR istemi yapıldıktan sonra ünitemizde kısa sürede (3/5 iş günü içinde) çekim yapılarak hızlı bir şekilde teşhis konulma imkanı sağlanmaktadır.Paylaş