T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Prostat kanseri teşhisi konulan hastaya aynı anda iki başarılı operasyon uygulanarak hasta sağlığına kavuşturuldu  Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021

Prostat kanseri teşhisi konulan hastaya aynı anda iki başarılı operasyon uygulanarak hasta sağlığına kavuşturuldu 


Hastanemiz Üroloji polikliniğine başvuran 60 yaşındaki Şemsettin AKAGÜNDÜZ isimli hastamıza üroloji uzmanımız Doç. Dr. Mert Ali KARADAĞ ve Op. Dr. Murat KESKE tarafından eş zamanlı olarak yapılan ameliyat ile hastamız hem prostat kanserinden hem de göbek fıtığından kurtularak sağlığına kavuştu.
Hastanemiz Üroloji polikliğine muayene olan, 60 yaşındaki Şemsettin AKAGÜNDÜZ isimli hastamıza yapılan tetkikler sonucunda PSA tahlilinin yüksek çıkması üzerine yine aynı bölümde prostat biyopsisi yapılarak organa sınırlı prostat kanseri tespit edildi. 

Hastanemiz üroloji kliniğinde, prostat kanseri ameliyatı laparoskopik olarak da yapılıyor olmasına rağmen, hastanın geçmişinde göbek fıtığı öyküsü de olduğu öğrenildiği için açık ameliyat yapılmaya karar verildi. Üroloji uzmanlarımız Doç. Dr. Mert Ali KARADAĞ ve Op. Dr. Murat KESKE tarafından tercih edilen açık ameliyat ile hastamıza aynı anda hem radikal prostat kanseri ameliyatı hem de göbek fıtığı ameliyatı yapılarak hasta sıkıntılarından kurtarıldı. 

Ameliyatın çok başarılı geçtiğini ve tek operasyonla hastanın hem prostat kanseri hem de göbek fıtığı sıkıntılarından kurtarıldığını söyleyen Doç. Dr. Mert Ali KARADAĞ, hastanemizde son teknolojide üretilen tıbbi cihazlarla hastalarımıza daha gelişmiş daha kaliteli sağlık hizmeti sunumunun yapıldığını dile getirdi.
Aynı anda var olan iki sıkıntısından kutulan 60 yaşındaki Şemsettin AKAGÜNDÜZ, aldığı sağlık hizmetinden çok memnun olduğunu belirterek Kayseri Şehir Hastanesi çalışanlarına teşekkürlerini iletti.Paylaş