T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Rahimağzı Kanseri Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019

Rahimağzı Kanseri


Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Doç. Dr. Hüseyin AKSOY ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Uz. Dr. Tuba ZENGİN AKSEL tarafından 49 yaşındaki Handan DÖRDÜNCÜ isimli hastaya “serviks kanseri operasyonu” gerçekleştirildi.

Bu operasyonun Şehir Hastanesinde ilk defa gerçekleştirildiğini belirten klinik sorumlusu Doç. Dr. Hüseyin AKSOY; bu işlemi başarıyla gerçekleştirdik, hastamızın genel durumu iyi kendisi oldukça memnun, bugünden sonrada bu operasyonu ameliyata uygun hastalarımız için hastanemizde gerçekleştirmeye devam edeceğiz dedi.

Ameliyatın yaklaşık 4 saat sürdüğünü dile getiren Uz. Dr. Tuba ZENGİN AKSEL; hastamıza Tip 3 Radikal Histerektomi, Bilateral Salpingoooferektomi, Lenf Nodu Diseksiyonu işlemleri gerçekleştirildi dedi. Sağlık ocağında yaptırdığı tahlil sonucunda KETEM’ e yönlendirildim, KETEM hastalığımı tespit edince, Şehir Hastanesine geldim diyen Handan DÖRDÜNCÜ; burada doktorum Tuba hanımı buldum, kendisinden ve hastaneden aldığım hizmetlerden çok memnun kaldığını dile getirdi.

Bu hastalığın tedavisinde en önemli adımın KETEM tarafından gerçekleştirildiğini dile getiren Doç. Dr. Hüseyin AKSOY; KETEM’ in 10 yıl öncesine göre bu hastalıkların tespiti noktasında çok başarılı olduğunu çok güzel tarama yapıldığını belirterek, hastanemize yönlendirilen kanser hastalarına hasta ameliyata uygunsa ameliyat ve tedavilerinin başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.Paylaş