T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.


‘’Kahraman Çocuk, Sevimli Hastane Projesi" kapsamında Kayseri Şehir Hastanesi'nde, geleceğimizin teminatı çocuklarımızla birlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın coşkuyla kutlandı.

Etkinlikler kapsamında 19 Nisan Cuma günü hastanemiz polikliniklerinde ve yatarak tedavi gören çocuk hastalara, maskotlar ve palyaçolar eşliğinde çocuk şarkıları ile, servis ve poliklinik girişlerinde mini club gösterileri ile birlikte balon ve bayraklar dağıtıldı. 

Devam eden etkinlik kapsamında bu kez Şehir Hastanesi FTR çok amaçlı Spor salonunda 21 Nisan pazar günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamalara Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Hastanemiz Başhekimi Prof.Dr. İlhami Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat eskici, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, İl Milli Eğitim Müdürü Cemalettin Ekinci, Diş Hastanesi Başhekimi Dt. Ahmet Kuzu, hastanemiz yöneticileri ve basın mensupları katıldı. 

Bando takımının çocukları karşılanmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda; açış ve hoş geldiniz konuşmalarını Hastane Başhekimi Prof.Dr. İlhami Çelik yaptı. Çelik yapmış olduğu konuşmada; ‘’Bugün burada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. 23 Nisan cumhuriyetimizin temelini oluşturan önemli bir gündür. Çünkü ilk Büyük Millet Meclisi 1920 yılında bugün açıldı. Günün çok anlamlı başka bir özelliği daha vardır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan bugün Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir. Biz de Kayseri Şehir Hastanesi olarak, sağlık hizmeti almak için bize başvuran tüm çocukları kendi çocuklarımız gibi görmekteyiz. Hastane olarak güvenli sağlık hizmeti sunmakla kalmayıp sosyal ve ruhsal yönden destek sağlamaktayız. Burada bulunma amacımız okullarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlayamayan çocuklarımıza bu sevinci yaşatmaktır. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.’’ dedi. 

Hastanemiz Başhekimi Prof.Dr. İlhami Çelik’in konuşmalarının ardından İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan milli marşı'mızı Fatma Zehra Dülgeroğlu İlköğretim Okulu 3 ve 4. sınıf öğrencileri Yasin Emir Kılıç ve Hatice Ela Kılıç okudular. Adem Ocaktan’ın kuklalar ile dans şovu gerçekleştirmesi ile devam eden etkinlik, ipli kukla gösterisi, çocuklarla dans gösterisi, Twister çuval ve halka atma yarışmaları, şişme oyun alanlarında oyunlar, pamuk şeker ve ikramlarla son buldu. 

Önümüzdeki günlerde de devam edecek olan etkinlikler, çocuk hematoloji servisinde devam ederek coşkuyla kutlanan bayram programı sona erecektir.


 • 4.jpg
 • 12.jpg
 • 3.jpg
 • 5.jpg
 • 2.jpg
 • 6.jpg
 • 10.jpg
 • 9.jpg
 • 8.jpg
 • 7.jpg
 • 1.jpg

Paylaş