T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Hastanemiz Laboratuvarlarına Tam Not Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021

Hastanemiz Laboratuvarlarına Tam Not


Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Laboratuvarları, Hastaların tanı ve tedavisinde Sağlık personellerine büyük kolaylıklar sunarken, Dış Kalite Kontrol Laboratuvarlarından tam not almıştır.

Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Laboratuvarları, günlük ortalama 50 bin tetkik, Aylık ise Yaklaşık 1 Milyon İki yüz bin tetkik ile hastaların tanı ve tedavilerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Bünyesinde teknolojinin en yeni cihazlarını bulunduran Laboratuvarda Dünyada çok az merkezde bulunan Robotik Sistemler ile bütün tetkikler çalışılmaktadır. 

Entegrasyon sisteminde yeni bir anlayış;
Kayseri Şehir Hastanesi Laboratuvarı en teknolojik otomasyon sistemiyle çalışmaktadır. Hastaların kanları alındıktan sonra saklandığı buz dolabına kadar geçen süreçteki tüm adımlar otomatik olarak robotlar tarafından yapılmaktadır. Yine uygulanan teknoloji sayesinde, hastadan alınan sadece bir tüp kan ile birçok test analizi yapılabilmektedir. Bu sayede hastaların birkaç tüp kan vermesi yerine, sadece bir tüp kan vermesi yeterli olmaktadır. Hastalardan alınan günlük 10 bin tüp bu yöntemle 5 bin tüpe düşmüştür. Bu yöntemin bir diğer avantajı ise Sıfır hata ile çalışarak hastaların sonucu doğru, hızlı ve güvenilir bir şekilde vermesidir. 

Uluslararası Laboratuvarlardan Tam Not; 
Konuyla ilgili bilgi veren uzmanlar, her gün bütün cihazlarda ve testlerde iç kalite kontrol ve kalibrasyonlarını Dünyada kabul edile standartlar doğrultusunda yerine getirdiklerini ve başarılı sonuçlar aldıklarını belirttiler. Laboratuvar hizmetlerinin iç kontrolü ile yetinmeyen uzmanlar Kayseri Şehir Hastanesi laboratuvarında çıkan sonuçların ve Test çalışan cihazların performanslarının takip edildiğini aylık olarak Uluslararası Akreditasyona sahip Riqas, Kbudek, QS Laboratuvarı tarafından denetlendiğini ve Aylık olarak yapılan her denetlemede tam not aldığını ilettiler.

Amaçlarının “hasta konforunu sağlamak olduğunu belirten uzmanlar, Robotik Post analitik Laboratuvar sürecinde arşivleme yöntemiyle de hastalardan tekrar kan alınmasını engellediklerini, modern teknolojik cihazlarımız, alanında uzman Sağlık Personellerimiz ile , Kayseri ve bölgeye en kaliteli hizmeti sunmanın gururunu yaşıyoruz” dediler.

Paylaş