T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Dünya El Hijyen Günü Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021

Dünya El Hijyen Günü


YAŞAMLARI KURTAR: “ELLERİ YIKA” sloganının başarılı olmasından sonra Dünya Sağlık Örgütü tarafından her yıl 5 Mayıs gününü “DÜNYA EL HİJYENİ GÜNÜ” olarak belirleyerek, her yıl farklı bir temayla el hijyeni konusunda farkındalığa dikkat çekilmektedir. 

2019 yılı için Dünya Sağlık Örgütü “HERKES İÇİN TEMİZ SAĞLIK BAKIMI”, “BU SİZİN ELİNİZDE” sloganıyla sağlık çalışanlarının el hijyeni uyumunu artırmayı hedeflemektedir.

Kayseri Şehir Hastanesi olarak bakanlığımız öncülüğünde “TEHLİKE ELLERİNDE” ve “TEMİZ ELLER HAYAT KURTARIR” felsefesiyle başladığımız yolculuğa hem kendimiz hem de hastalarımızın sağlığını korumak için “SUYA SABUNA DOKUNUN” ve “SAĞLIK ELİMİZDE” sloganlarıyla devam etmekteyiz.

Tüm dünyada 5 Mayıs özel bir gün olarak farkındalık oluşturulmak adına etkinlikler düzenlenmektedir. Hastanemiz enfeksiyon kontrol komitesi tarafından düzenlenen etkinlikle bugün tüm personele el hijyeninin önemi konusunda farkındalık oluşturulmuştur. El hijyeni tek başına sağlık bakım ilişkili enfeksiyonlarının önlenmesinde en etkili ve ucuz yöntemdir. ÇÜNKÜ TEMİZ ELLER HAYAT KURTARIR…Paylaş