T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Moldovya ve Pakistan Büyükelçiliklerinin Hastanemizi Ziyareti Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019

Moldovya ve Pakistan Büyükelçiliklerinin Hastanemizi Ziyareti


KAYSERİ’ DE SAĞLIK TURİZMİ ÇALIŞTAYI KAPSAMINDA MOLDOVYA VE PAKİSTAN BÜYÜKELÇİLİKLERİNİN HASTANEMİZİ ZİYARETİ.

Kayseri’de ilk kez düzenlenen “Sağlık Turizmi Çalıştayı”; Anadolu Selçuklu Devleti Sultanı 1. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından kız kardeşi Gevher Nesibe’nin vasiyeti üzerine 1204 yılında inşa edilen ve dünyanın ilk tıp fakültesi olarak bilinen Gevher Nesibe Şifahanesi’nde başladı.

2 gün sürecek olan çalıştayın açılışına, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, AK Parti Kayseri Milletvekillleri Taner Yıldız, İsmail Tamer, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Sema Ramazanoğlu, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik ve davetliler katıldı. 

Çalıştayın açılışından sonra, sağlık turizmi kapsamında Moldovya’ nın Türkiye Büyükelçiliğinden Ticaret ve Ekonomi Bölümü Başkanı Calin Gheorghita, Moldovya Büyükelçiliğinden Başkatip Corina Prigorschi, Pakistan Büyükelçiliğinden İkinci Katip İfrah Taria hastanemizi ziyaret ettiler. 

Ziyaretlerinde kendilerine hastanemiz başhekimi Prof. Dr. İlhami ÇELİK, hastanemiz sağlık turizminden sorumlu başhekim yardımcısı Op. Dr. Mustafa ARIK ve hastane idarecilerimiz eşlik ettiler. Misafirlerimize hastanemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi çok amaçlı spor salonu, hidroterapi havuzları ve robotik yürüme merkezi tanıtıldı. Ardından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Konferans Salonuna geçilerek sağlık turizmi sorumlusu Op. Dr. Mustafa ARIK tarafından misafirlerimize İngilizce tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

  • 5.jpg
  • 8.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg

Paylaş