T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Sivas’ta dünyaya gelen bebek sağlık ekipleri ve doktor eşliğinde helikopter ambulansla hastanemiz heliport pistine indirildi. Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021

Sivas’ta dünyaya gelen bebek sağlık ekipleri ve doktor eşliğinde helikopter ambulansla hastanemiz heliport pistine indirildi.


Sivas’ ta dünyaya gelen bebek hayata tutunsun diye Kayseri Şehir Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakıma Getirildi.

Sivas’ da dünyaya gelen Akkuş bebek, renal yetmezlik (böbrek yetmezliği) nedeniyle helikopter ambulansla 55 dakikada Hastanemiz Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesine getirildi.

Ailenin üçüncü çocuğu olan Akkuş bebek, Sivas’ da dünyaya geldiği hastanede yapılan ilk müdahalelerden sonra ileri tetkik ve tedavilerinin yapılabilmesi için donanımı ve uzman kadrosuyla bölgenin gözbebeği olan Kayseri Şehir Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesine sevk edildi. Verilen sevk kararının ardından sağlık ekipleri ve doktor eşliğinde helikopter ambulansla Kayseri Şehir Hastanesi Heliport pistine indirildi. Alanda bekleyen Yeni doğan Yoğun Bakım sağlık ekipleri tarafından teslim alınan Akkuş bebek, hızla Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alındı.
Paylaş