T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Hindistanlı Göz Doktoru Mehda Nıdhi Hastanemizde Şifa Buldu. Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019

Hindistanlı Göz Doktoru Mehda Nıdhi Hastanemizde Şifa Buldu.


KUVEYT'ten tatil için geldiği Türkiye'de düşmesi sonucu yaralanarak kolu atele alınan Hindistanlı göz doktoru Mehta Nıdhi (45) Hastanemizde tedavi edilerek sağlığına kavuştu.

Kuveyt'te göz doktorluğu yapan Hindistanlı Mehta Nıdhi eşi ve kızıyla tatil yapmak için geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye geldi. İstanbul Havalimanında düşen Hindistanlı doktor, İstanbul'da bir hastaneye giderek tedavi edildi. Kolu atele alınan Mehta Nıhdi, Türkiye tatilinde Kapadokya'yı gezerken kolundaki ağrıları yeniden arttı. Bunun üzerine internetten araştırma yapan Nıdhi, Hastanemiz sağlık turizmi yetkililerine ulaştı. Hastanemiz Sağlık Turizmi koordinatörü Op. Dr Mustafa Arık tarafından Kayseri'ye getirilen Hintli doktorun hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Doç. Dr. Fırat Ozan tarafından tedavisi gerçekleştirildi. Kapalı redüksiyon tedavisi olan Mehta Nıdhi, aynı gün özel araçla Kapadokya'da tatil yaptığı otele götürüldü.

Op. Dr. Mustafa Arık, Hintli meslektaşının, İstanbul Havaalanında düşerek yaralandığını söyleyerek, "İstanbul'da yapılan tedavinin ardından tatiline devam etmiş. Kapadokya gezisinde ağrıları çok şiddetlenmiş. Bunu üzerine devlet güvencesinde olan bir hastanede tedavi olmak istemiş. Benimle irtibat kurdu. Kendisini Kayseri'de karşıladık ve hastanemiz ortopedi ve travmatoloji kliniği sorumlusu Doç. Dr. Fırat Ozan tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Aynı gün tedavisini yaptıktan sonra Nevşehir'de kaldığı otele götürdük. Son dönemlerde sağlık turizmi açısında çok farklı milletlerde hastayı tedavi için hastanemizde ağırlıyoruz" dedi.

  • 1.jpg
  • 2.jpg

Paylaş