Beyin ve Sinir Cerrahi

Klinik Hakkında

Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesinden nakil olan uzman doktorlar tarafından 5 Mayıs 2018 tarihinde kuruldu.

Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde; 1 Doçent ,1 Başasistan, 12 Uzman doktor görev yapmaktadır. 35 adet servis hasta yatağı , 14 adet 3. Basamak yoğun bakım yatağımız mevcuttur. 5 poliklinikte ayda ortalama 7000 randevulu ve randevusuz hasta muayenesi yapılmaktadır. 2 ameliyat odasında ayda Ortalama 150 ameliyat yapılmaktadır Başlıca yapılan ameliyatlar:

- Nörotravma
- Beyin, sinir ve omurilik travması sonrası gelişen patolojilerin medikal ve cerrahi tedavisi,
- Nöroonkolojik cerrahi: Beyin, omurilik ve periferik sinir tümörlerinin cerrahi tedavisi

- Nörovasküler cerrahi : Beyin ve omurilik bölgesinde görülen damarsal patolojilerin cerrahi tedavisi.
- Ağrı Tedavisi : Kronik baş, boyun, sırt ve bel ağrılarına sebep olan problemlerin tetkik ve tedavisi,
- Periferik Sinir Sistemi Cerrahisi :  Periferik sinirlerle ilgili her türlü travma, tuzak nöropati ve tümörlerin tetkik ve tedavisi,
- Spinal Cerrahi : Bel ve boyun fıtıklarının mikrocerrahi ile tedavisi, travma ve diğer patolojik durumlara (dejenerasyon, enfeksiyon, tümör ve vasküler lezyonlar) bağlı gelişen omurga ve omurilik patolojilerinin tetkik ve tedavisi, perkütan minimal invaziv yaklaşımla(vertebroplasti, kifoplasti) patolojik omurga kırıklarının cerrahi tedavisi
- Fonksiyonel Nöroşirürji: İlaç tedavisine cevap vermeyen sara nöbetleri (vagal sinir stimülatörü yerleştirilmesi), spastisite ve medikal tedaviye yanıt vermeyen ağrı gibi patolojilerin cerrahi ameliyatları yapılmaktadır.

29 Temmuz 2023