Hematoloji

Klinik Hakkında

Hematoloji birimimiz Genel hastanenin zemin katında yer almakta olup 2 adet polikliniğimiz bulunmakta ve günde 120-150 arası hastaya hizmet vermektedir. 

Toplam 19 yataklı servisimizde kan kanserleri, kemik iliği kanserleri, lenf bezi kanserleri gibi kötü huylu hastalıklar başta olmak üzere hematolojinin alanına giren diğer iyi huylu hastalıkların (kansızlık, pıhtılaşma bozuklukları, kanama bozuklukları gibi) da tedavisi sağlanmaktadır. 

Kadromuzda 1 profesör, 2 hematoloji uzmanı, dönüşümlü 2 iç hastalıkları asistanı, biri sorumlu hemşire olmak üzere toplam 11 hemşire ve 4 sekreter bulunmaktadır.

Hemovijilans biriminde aktif 2 hemşiremiz hastanemizde güvenli kan ve kan ürünü transfüzyonu uygulamaları için sürekli hizmet içi eğitim vermektedirler.

Kan merkezimizde toplam 21 personelimiz aktif olarak çalışmakta, Kızılay ile işbirliği içerisinde ihtiyaç duyulan her türlü kan ürünü temin edip ilgili servislere en kısa sürede iletilmektedir. Hastanemizde kurulan aferez ünitesi sayesinde tüm kliniklerimize tedavi edici aferez hizmetini de sunmaktadır.

Hematoloji Ayaktan Tedavi Ünitesi ve Ayaktan Kemoterapi Ünitesi Hastanemizin zemin katında bulunmakta ve hastalarımızın günübirlik tedavileri gerçekleştirilmektedir. 

Hastanemizde kurulu genetik, nükleer tıp, patoloji ve flowsitometri laboratuvarları ile sıkı işbirliği içindedir. Ayrıca bu birimler ile konseyler planlayarak hastalarımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet vermeye çalışmaktadır.

Son olarak ta hastanemizde kök hücre nakli ünitesi de bulunmakta fakat bir takım eksiklerimiz olması nedeniyle henüz bu ünite aktif hale gelmemiştir. Kök hücre nakli ünitesi de aktif hale geldiğinde hematoloji açısından hiçbir eksiğimiz kalmayacaktır.

06 Nisan 2022