Klinikten Haberler

Hastanemiz beyin cerrahi kliniğinden çok başarılı beyin tümörü ameliyatı

Hastanemiz acil servisine sara (epilepsi) nöbetiyle getirilen 46 yaşındaki Özcan DAL isimli hastanın, beyin cerrahi polikliniğinde beyninde 7 cm büyüklüğünde tümör tespit edildi.

Kırşehir ilinden hastanemize getirilen hasta gerekli tetkik ve incelemeler yapıldıktan sonra beyin cerrahi kliniğimiz tarafından ameliyata alınarak 7 cm büyüklüğündeki tümörden ve hastalığının kötü gidişatından kurtarıldı.

Hasta bize nöbet ve şiddetli baş ağrısıyla başvurdu diyen beyin cerrahi uzmanımız Uzm. Dr. Şükrü ORAL; “hastaya nöronavigasyon için MR navigasyon çekimi yaptırdık. Bu ayrıntılı çekimler sonrasında kitelenin yerini büyüklüğünü tespit ettikten sonra ameliyata almaya karar verdik dedi. Ameliyatımız çok başarılı geçti ıstediğimiz sonuca ulaştık hastamız sağlığına kavuşacak” diyerek sözlerine son verdi.

Özcan DAL (46); çok riskli bir ameliyat olması sebebiyle hayatının devam edip edemeyeceğinden endişe duyduğunu, kendisini Kayseri Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği hekimleri Uz. Dr. Şükrü ORAL ve Uz. Dr. Cengiz ÇAVUMİRZA’ ya teslim ettiğini, ameliyatının çok iyi geçtiğini, kendisini çok iyi hissettiğini baş ağrısından kurtulduğunu dile getirdi.

06 Nisan 2022