Klinikten Haberler

Doku Nakliyle Hastanın Bacağı Kesilmekten Kurtuldu.

Hastanemizde El Cerrahisi kliniği, ortopedi kliniği ve yanık ünitesinden mükemmel bir ekip çalışmasıyla, Erdal KURT isimli 34 yaşındaki hastamızın bacağı yaklaşık 5 saat süren ameliyat dan sonra kesilmekten kurtuldu ve hasta ayağa kaldırıldı. Yaklaşık 2 ay önce elektrik trafosunda akıma kapılan 34 yaşındaki Erdal KURT isimli hasta hastanemiz acil servisine getirildi. Hasta acil servis de gerekli müdahalesi yapıldıktan sonra, yanık ünitesine yatırıldı. 

Yanık ünitesinde özverili bir şekilde tedavi altına alınan hastaya, yanık ünitesi sorumlusu Uz. Dr. Fikret GÖZÜBÜYÜK, El cerrahisi uzmanı Op. Dr. Mehmet ÇAVUŞ ve Ortopedi uzmanı Op. Dr. Ali Eray GÜNAY tarafından zorlu bir tedavi sürecine başlandı. Hastaya sırtından alınan doku nakliyle, ciddi yanıklar oluşan sağ bacağına kas dokusu damarıyla birlikte mikro cerrahi yöntemle nakil yapılarak hastanın sağ bacağını kaybetmesi önlendi. “Hastanın sağ bacağında ve sağ kolunda oluşan doku kayıpları nedeniyle 2 aydır süren tedavi sürecinde hastaya sağ bacağındaki doku kayıpları için serbest latissimus dorsi flebi isimli serbest damarlı kas nakli ameliyatı gerçekleştirmeye karar verdik diyen”; El cerrahisi uzmanı Op. Dr. Mehmet ÇAVUŞ, “ameliyattan birkaç gün sonrada açık olan kasların üzerine cilt yaması yaparak hastayı sağlığına kavuşturduk dedi.” 

El Cerrahisi Uzmanı Dr. Mehmet beyin Ankara’ dan gelip hastanemizde göreve başlamasıyla birlikte bu tarz hastaların tedavisi noktasında elimiz gerçekten çok güçlendi diyen Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Ali Eray GÜNAY, serbest nakil ve mikro cerrahi yöntemle mikroskop altında hastamıza doku naklini gerçekleştirdik, zor bir ameliyattı ve yaklaşık olarak 5 saat sürdü, sürdü ancak başarıyla hastamızı sağlığına kavuşturduk diyerek sözlerine ekledi; “Biz ekip olarak özveriyle bu tarz büyük ameliyatları mümkün oldukça dışarıya göndermeden Kayseri Şehir Hastanesinde gerçekleştiriyoruz diyerek sözlerine son verdi.

Hastamızın yaklaşık 2 aydır yanık ünitemizde gözetimimiz altında tedavisi sürmekte diyen yanık ünitesi sorumlusu Uz. Dr. Fikret GÖZÜBÜYÜK; burada bu iş ekip olarak herkesin fedakârca çalışması sayesinde oldu hastanın durumu bizi çok mutlu etti yaptığımız işten oldukça memnunuz diyerek sözlerine son verdi.

06 Nisan 2022