Başhekim
21 Ekim 2022

 serhat-koyuncu.png
 
 Doç. Dr. Serhat KOYUNCU
BAŞHEKİM
     
1984 yılında Çorum – İskilip’te doğdu. Okul hayatına Erzurum’da başladı ve ilkokulu İstanbul Süleyman Çelebi ilköğretim okulunda tamamladı. Ortaokul ve lise hayatını Mersin Dr. Hakan Kundak İlköğretim Okulu ve Mersin Mezitli Çok Programlı lisesinde tamamladı.

2002 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı ve 2009 yılında tıp fakültesinden mezun oldu.

Mezuniyet sonrası 2009 yılı Ekim ayında Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Kontrol Merkezinde Pratisyen hekim olarak göreve başladı. Eş zamanlı olarak Tıpta Uzmanlık sınavında başarılı oldu ve 2010 yılı Ocak ayında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğinde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 4 yıllık Araştırma Görevliliği hayatını Gizli Karbon monoksit zehirlenmeleri konusunda tez yaparak 2014 yılında tamamladı ve Acil Tıp Uzmanı olarak hekimlik hayatına devam etti.

2014 yılında Uzman hekim olarak Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğinde 1 yıl, 2015 yılında Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğinde 1 yıl görev yaptı.

2016 Yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalında Doktor Öğretim üyesi olarak göreve başladı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalında 1 yıl Ana Bilim Dalı Başkanlığı ve 2 yıl Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilimsel alanda birçok çalışmada görev aldı ve ulusal ve uluslararası dergilerde yayınları mevcuttur.

2020 yılında Yüksek Öğretim Kuruluna Yaptığı Doçentlik başvurusunda başarılı oldu ve Doçent olarak akademik hayatına devam etmekte.

2018 yılında Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığına atandı.  

Evli ve bir erkek (6 yaşında), bir kız (4 yaşında) çocuk babasıdır.