T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Personellere Sağlık Taraması Polikliniği Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021

İç Hastalıkları uzmanımız Uzm. Dr. Ünal POLAT ve ekibi tarafından hastanemizde çalışan personellere sağlık taraması yapılmaktadır. 

Uygulama ile hastalara ait kan, idrar gibi materyallerden geçebilecek hastalıklar veya personelimizde bulunabilecek hastalığın tespit edilmesiyle personelden hastalara geçmesi muhtemel hastalıklardan hastaların sağlığını korumak amaçlanmıştır; diyen Uzm. Dr. Ünal POLAT, uygulama ile hastanemizin sağlık hizmeti kalitesininde artırılacağını ifade etti. Ayrıca yapılan tarama ile örneğin hepatit gibi bir hastalığının var olduğu tespit edilmişse sağlık tarama polikliniğine bağlı aşılama biriminde personelin aşılarının yapılabildiğini belirtti ve bu uygulama çağdaş bir çalışmadır diye sözlerine ekledi.

Hastanemizde sağlık taramalarının her yıl düzenli olarak yapılacağını belirten doktorumuz riskli birimlerde çalışan personel için yılda iki kez bu taramanın yapılacağını söyledi. 

Sonuç olarak personelin sonuçlarında bir hastalık saptanırsa gerekli birimlere tebliğ ediyoruz, hastalar için risk oluşturacak bir durum varsa personelimize görev yeri değişikliği yapıyoruz ve böylelikle hem personelimizin hem hastalarımızın sağlığını koruyoruz diyen Uzm. Dr. Ünal POLAT bu çalışma hastanemiz için öncü bir uygulama olacak diyerek sözlerine son verdi.
Paylaş