T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

YGAP Hizmet Vermeye Başladı Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021

YGAP (Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi) 1 Temmuz 2018 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanemiz Yüksek Güvenlikli Adli Psikyatri Kliniği, Ülkemizin 2. yüksek güvenlikli adli psikyatri kliniği olup; psikyatri hastası iken suç işlemiş ve Türk Ceza Kanununun 32. 57. 74. maddeleri kapsamında yer alan; mahkemeler tarafından tedavi görebilir izni alınmış hastalara, ayaktan ve yataklı tedavi hizmeti vermek üzere 216 adet güvenlik kamerası takibiyle yüksek güvenlik özellikli mimarisiyle hizmete açılmıştır.

Kliniğimiz 4 katlı olup; tutuklu hasta girişi ayrı hükümlü hasta girişi ayrı olarak konumlandırılmıştır. Kliniğimizde idari birimler, 2 adet poliklinik, hasta hakları birimi, 11 adet hakim odası, 1 adet mahkeme salonu ve sinema salonu bulunmaktadır. Kliniğimiz 16 yataklı bay tutuklu servisi, 12 yataklı bayan tutuklu servisi, 32 yataklı yüksek güvenlikli bay servisi, 28 yataklı yüksek güvenlikli bayan servisi, 12 yataklı erkek ve kız çocuk suçlu servisi olmak üzere toplamda 100 yataktan oluşmaktadır. Kliniğimizde 5 adet toplantı salonu mevcut olup; her katında hasta odaları ile birlikte hastalarımıza daha iyi sağlık hizmeti verebilmek için ayrıca psikyatri uzmanı, psikolog, sosyal hizmet uzmanı odalarının yanında eğitim odası, etkinlik odası ayrıca berber ve kuaför bulunmaktadır.

Kliniğimiz 1 başhekim yardımcısı, 10 psikyatri uzmanı, 1 psikolog, 9 hemşire, 1 resim öğretmeni, 1 müzik öğretmeni, 1 spor öğretmeni, 1 el sanatları öğretmeni kadrosuyla hizmet verecek olup doktorlarımız dönüşümlü olarak psikyatri hastanesinden gelmektedir.

  • ygap3.jpg
  • ygap1.jpg
  • ygap2.jpg

Paylaş