T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

8 Eylül Fizyoterapi Günü Kayseri Şehir Hastanesinde Düzenlenen Törenle Kutlandı. Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019

8 Eylül Fizyoterapi Günü nedeni ile Kayseri Şehir Hastanesi Fizik Tedavi kliniğinde bir program düzenlendi. Programa; Müdürlüğümüz Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, Başkan Yardımcıları Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç, Uzm. Dr. Reşat Kaya, Doç.Dr. Havva Talay Çalış, Hastane Yöneticileri, Fizyoterapistler ve çok sayıda Fizik Tedavi Kliniği çalışanları katıldı. 

Fizyoterapistler için pasta kesilen kutlamada; açılış ve hoş geldin konuşmalarını Doç. Dr. Havva Talay Çalış yaptı. “Fizik tedavide en çok çalıştığımız, hastaya en çok dokunan personelimiz Fizyoterapistlerimiz diyerek tedavide fizyoterapinin ve fizyoterapistlerin öneminden bahsetti. “Hepimiz birer engelli adayıyız ve belki de bir gün mutlaka bir fizyoterapiye ihtiyacımız olabilir” diyerek emekleri için hepimizin fizyoterapi günü kutlu olsun dedi. 

Daha sonra Fizyoterapi günü için özel hazırlanan video gösteriminden sonra Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, hem Fizik Tedavi Uzmanlarının hem de Fizyoterapistlerin günü olan fizyoterapi gününde günlük hayatta hareket etmenin gerekliliği ve sağlığa katkılarından bahsetti. 

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın ise “ şu an Kayseri Şehir Hastanesinde yapılan çalışmaları gördükçe insanın göğsü kabarıyor. Havuzları, fizik tedavi salonları ve teknolojinin fizik tedavi ile birleşiminin sunumu ile gerçekten gururlandırıcı. İstatistiklere baktığımızda Kayseri Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Kliniği ciddi manada hem ile hem de il dışından gelen bölge illere hizmet verdiği görülmektedir. İlerleyen günlerde ülkemizde daha da ses getirecek çalışmalara imza atacaklarını düşünüyorum. Sağlıklı hayatın önemine de vurgu yapan Dr. Özyalçın sağlıklı yaşayabilmek için de elimizden geleni yapmalıyız” dedi. 

Ardından tüm katılımcıların katılımı ile pasta kesilip toplu fotoğraf çekiminin ardından fuaye alanına geçildi.


  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg


Paylaş