T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

Hastanemizde Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi. Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019

16 Kasım 2018 tarihinde Hastanemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği Toplantı Salonunda “Kayseri Şehir Hastanesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğümüzün desteğiyle organize edilen toplantıya; önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Kayseri Milletvekilimiz Sayın Taner Yıldız, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü İdari Hizmetler ve İletişim Yönetimi Dairesi Başkanı Ali Özhan, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Başhekimimiz Prof. Dr. İlhami Çelik, sağlık idarecileri, İlimiz yerel ve Ulusal basın mensupları katıldı.

6.jpgToplantıda konuşan Sayın Vekilimiz Taner Yıldız, Şehir Hastanesinde 5 yıldızlı otel konforunun hissedildiğini ifade ederek “Kayseri şuan ilk ihalesi yapılan ve işletmedeki en büyük hastane olması nedeniyle Türkiye'nin pilot bölgesi olarak önemli bir göstergesi olacaktır. Bir değişim yaşıyoruz. Bu değişimin özellikle mekanik bölümünde mekanların değiştirilmesi insanımızın layık olduğu hizmeti her yönüyle alabilmesi açısından son derece önemlidir. Halkımıza dokunan ve milletimizin direk yüreğinden hissettiği bir hizmet alanıdır. Sağlığın dokunmadığı herhangi bir insan yok. 5 yıldızlı otel konforundaki alınabilecek hizmetlerin ve otelcilik hizmetlerinin yanı sıra son derece kaliteli yetişmiş personeli de var” dedi.

Dairesi Başkanı Ali Özhan, basının vazgeçilmez bir unsur olduğuna dikkat çekerek Şehir Hastanelerinde İletişim ve Tanıtım Biriminin kurulacağını söyledi. Başkan Özhan, “Yeni sürecimizde iletişim ile ilgili yeni çalışmalarımızda önce Şehir Hastanelerimizde iletişim ve tanıtım birimlerimizi kurmayı hedefledik. Yapılan bütün güzel çalışmaları bu birimden sizlere aktaracağız. Sizin haber konularınıza her zaman cevap vereceğiz. Haber, basın için vazgeçilmez bir unsurdur. Biz, sizlere haber yapmanız için zemin hazırlayacağız. Olumlu haberlerimizi sizlere ulaştıracağız. Her hastanede iletişim ve tanıtım birimi olacak. Geldiğiniz vakit sizler orada misafir edileceksiniz, haberlerinizi de orada yazacaksınız” dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli de, en iyi hizmeti verebilmek için gayretle çalıştıklarını belirterek, “10 bin personelimizle beraber hizmet veriyoruz. Takdir edersiniz ki bunların kontrolünde ufak tefek sıkıntılarımız olabilir. Bununla ilgili iletişim kanallarını açık tutmak ve bu iletişim kanallarını efektif değerlendirebilmek amacıyla sizlerle etkin bir iletişim kurmak istedik. Halkımıza hizmet için varız. Onun için de bu görevlere geldik. En iyi hizmeti nasıl verebiliriz onun çabası içerisinde ve o gayretle de yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başhekimimiz Prof. Dr. İlhami Çelik ise basının bir güç olduğuna değinerek, “Onlara en hızlı ve en sağlıklı bilgiyi verebilmek için sürekli çalışma içerisinde olduk. Gayretlerimiz sizlerce değerlendirildi. Basın, hakikaten de dördüncü bir kuvvettir. Bunun bizler farkındayız. Sizlerle beraber daha sık bir araya gelmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Hastanemiz İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Emel Ağaç’ın Şehir Hastanesi hakkındaki bilgilendirme sunumu yaptığı toplantı; basın mensuplarının soruları ile devam etti. Toplantı sonrası Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği gezilerek basın mensuplarına klinikte yapılan tedaviler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpgPaylaş